logo_sadra
لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی پوست

بارگذاری...

لایه برداری شیمیایی پوست

یکی از روش هایی که برای زیبا کردن ظاهر و شکل پوست انجام می شود، لایه برداری شیمیایی پوست است. در لایه برداری شیمیایی، از مواد شیمیایی مناسب برای لایه برداری پوست استفاده می شود. لایه برداری شیمیایی پوست، حتما باید توسط متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک انجام شود.

به کمک مواد شیمیایی، لایه خارجی و آسیب دیده پوست برداشته می شود و لایه زیرین که بدون چروک و آسیب دیدگی است، نمایان خواهد شد. چروک های پوست، جای جوش و تغییر رنگ پوست به دلیل سوختگی با استفاده از لایه برداری شمیایی پوست برطرف می شوند.

از جمله موادی که برای لایه برداری شیمیایی استفاده می شود، می توان به «فنول»، «اسید بتا هیدورکسی» و «آلفا هیدروکسی اسید» اشاره کرد. این مواد، لایه بردارهایی بسیار قوی هستند که برای دفع سلولهای مرده پوست و آکنه بسیار موثر هستند. هر ماده شیمیایی، تاثیر گذاری خاص خودش را دارد.

لایه برداری شیمیایی پوست به چند دسته تقسیم میشود؟

لایه برداری شیمیایی به سه گروه سطحی، نیمه سطحی و عمقی تقسیم می شود. در لایه برداری های سطحی، آسیبهای ایجاد شده در سطح پوست از بین می رود. در لایه برداری نیمه سطحی، عمق تزریق مواد کمی بیشتر می شود تا بتواند لایه های میانی پوست را تحت تاثیر قرار دهد. زخم های عمیق و سوختگی های شدید پوست با استفاده از لایه برداری عمقی برطرف می شود. در این روش، متخصص زیبایی، لایه های پایانی و عمیق پوست را هدف گرفته و آسیبهای عمقی پوست را از بین می برد.

لایه برداری سطحی می تواند تخریب های ناشی از نور خورشید و پیری پوست را درمان کند. لایه برداری متوسط برای کاهش چین و چروکهای پوست استفاده می شود و لایه برداری عمیق پوست، هرگونه چروک، لک یا زخمی در عمق پوست را درمان می کند.

بعد از اتمام لایه برداری پوست با مواد شیمیایی، باید به دقت از پوست خود مراقبت کنید

استفاده از مواد آرایشی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا حداقل تا 2 هفته پس از لایه برداری شیمیایی ممنوع است.

مراقبت شدید از پوست، پاکسازی پوست به طور منظم و استفاده از کرم ضد آفتاب، از جمله مواردی است که بعد از لایه برداری شیمیایی پوست باید آنها را رعایت کنید.

دوران نقاهت

مدت زمان بهبودی فرد به نوع لایه برداری انجام شده و عمق آن بستگی دارد. لایه برداری های سطحی معمولا به سرعت بهبود پیدا می کنند؛ در حالی که لایه برداری های عمیق به زمان بیشتری برای ترمیم نیاز دارند.

لایه برداری شیمیایی برای تمام افراد با انواع پوستها نتیجه بخش است؛ اما افرادی که پوست روشن تری دارند، معمولا از لایه برداری شیمیایی نتیجه بهتری کسب می کنند.

قبل از اینکه اقدام به لایه برداری شیمیایی پوست خود کنید، حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

همین الان می‌توانید با کلینیک صدرا تماس بگیرید و سوالات خود با مشاوران این کلینیک در میان بگذارید و یا در بالای صفحه نوبت خود را دریافت نمایید.

 

دکتر مصطفی یوسفوند وب‌سایت

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *