logo_sadra
جوش سر سیاه و سر سفید

جوش سر سیاه و سر سفید

جوش سر سیاه و سر سفید

جوش ها، مهمان های ناخوانده پوستها هستند که کسی از آمدنشان استقبال نمی کند. هیچ کس تمایلی ندارد که روی پوستش جوش های سر سیاه یا سر سفید را مشاهده کند.

جوش های سر سفید، نوعی جوش است که به دلیل بسته شدن حفره های پوست توسط چرک، چربی پوست و سلولهای مرده پوست به وجود می آید. افرادی که غدد چربی پوستشان بیش از اندازه فعال است و پوستشان چربی زیادی تولید می کند، بیشتر به جوش سر سفید مبتلا می شوند.

جوش سر سیاه زمانی به وجود می آید که منافذ پوستی با چربی و دیگر سلولهای مرده مسدود می شوند. زمانی که منافذ پوست باز باشد، منافذ پوست با چربی و سلولهای مرده دیگر پر می شود، در اثر اکسید شدن این مواد، جوش سر سیاه به وجود می آید.

اختلالات هورمونی، رسیدن به سن بلوغ، تغذیه نامناسب، کبد چرب، استفاده بیش از حد مواد آرایشی و چربی زیاد پوست صورت از دیگر علل پیدایش جوش است.

جوش سر سیاه و سر سفید

جوش سر سیاه و سر سفید

چگونه می توانید از شر جوش های سر سیاه و جوش های سر سفید خلاص شوید؟

برای درمان جوش های سر سیاه یا سر سفید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

  • استفاده از محصولات پاکسازی: برای از بین بردن جوش های صورتتان، می توانید از انواع محصوصلات پاکسازی استفاده کنید. استفاده از پاک کننده ها، روشی ارزان است که پوست شما را سالم و درخشان خواهد کرد.
  • لایه برداری: برای از بین بردن جوش های مقاوم، ابتدا باید پوست خود را تمیز کرده و سپس آن را لایه برداری کنید. بعد از آن، از یک پاک کننده مناسب استفاده کنید تا آلودگی و سلول های مرده پوست را از بین ببرد. بخور دادن صورت، یکی از بهترین روش هایی است که بعد از لایه برداری می توانید انجام دهید.
  • مراجعه به متخصص پوست و مو: اگر زیاد جوش می زنید و هر کدام از جوش ها، به مدت طولانی روی پوست شما جا خوش می کنند، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید تا دلیل این اتفاق بررسی شود. بعضی اوقات با خوردن داروهای خاصی می توانید هورمون های بدنتان را تنظیم کنید تا دیگر شاهد بروز جوش های چرکی نباشید. گاهی اوقات بروز جوش به دلیل انباشته شدن مواد زائد درون کبد است؛ در اینصورت حتما به پزشک مراجعه کنید تا با نسخه پزشک بتوانید کبد خود را پاکسازی کنید.

یادتان باشد که فشار دادن جوش ها اصلا کار درستی نیست و باعث انتقال میکروبها و عفونتها به دیگر قسمتهای پوست می شود.

در این نوشته با علل بروز جوش سر سیاه و سر سفید آشنا شدید. هم چنین با تعدادی از روشهای درمان جوش ها آشنا شدید. با مراقبت مداوم از پوست خود، می توانید جلوی بروز انواع جوش های سر سیاه و سر سفید را بگیرید و پوستی زیبا و شاداب داشته باشید.

دکتر مصطفی یوسفوند وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *