logo_sadra
لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک-شکم-و-پهلو

بارگذاری...

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک، یکی از روشهای موثر برای درمان چاقی مفرط است. با استفاده از این روش بی خطر و موثر، می توان چربی قسمتهایی از بدن را تخلیه کرد. لیپوماتیک، چربی های بدن را به صورت کاملا یکنواخت و طبیعی تخلیه می کند. با استفاده از لیپوماتیک می توان چربی های زائد نقاطی از بدن مانند شکم، پهلو، باسن، ران، ساق پا، سینه و حتی اطراف زانو را از بین برد.

از لیپوماتیک، به عنوان پیکرتراشی هم یاد می شود. با استفاده از لیپوماتیک می توان در یک جلسه، میزان زیادی از چربی های موضعی را تخلیه کرد و اندامی زیبا و متناسب داشت.

بسیاری از افرادی که از گرفتن رژیم های سخت و گرسنگی کشیدن خسته شده اند، به لیپوماتیک روی می آورند تا بتوانند در مدت کوتاهی، از شر چربی های اضافه خلاص شوند.

لیپوماتیک، به سلولهای چربی آسیبی نمی زند؛ به همین دلیل می توان چربی خارج شده از بدن را به دیگر قسمتها از جمله سینه، باسن، لبها، گونه و چروکهای پوستی تزریق کرد تا حجم آن ناحیه خاص افزایش پیدا کند.

روش لیپوماتیک، برای چربی زدایی قسمتهای مختلف بدن به کار می رود و چربی های اضافه را خارج می کند. لیپوماتیک را می توان بهترین جایگزین برای لیپولیزر و لیپوساکشن دانست که عوارض و خطرات کمتری دارد.

در لیپوماتیک، سلولهای چربی به صورت فیزیکی تخریب می شوند و توسط حرکات لرزشی کانولا آزاد می شوند. این چربی های شکسته شده، توسط دستگاه لیپوماتیک، بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شود. در لیپوماتیک، نیازی به استفاده از لیزر و حرارت دیدن بافت چربی نیست و به همین دلیل احتمال بروز فیبروز در زیر پوست بسیار کم می شود.

رفع چربی و سلولیت، مهم ترین نتیجه لیپوماتیک است. بعد از اتمام لیپوماتیک، تغییر حجم و سایز شما کاملا حس می شود. بعد از لیپوماتیک، دوران نقاهت شما حداکثر 7 روز است و بعد از این مدت می توانید فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید. شاید باورتان نشود؛ اما لیپوماتیک در لیفتینگ و سفت شدن پوست نیز تاثیر می گذارد.

مزایای لیپوماتیک

گفتیم که لیپوماتیک، نسبت به دیگر روش های لیپوساکشن و لیپولیزر برتری دارد. از جمله دلایل برتری لیپوماتیک می توان به مزایای زیر اشاره کرد:

  • در حین عمل لیپوماتیک و پس از آن، درد بسیار کمی حس می کنید.
  • لیپوماتیک، پوست بدن شما را نمی سوزاند.
  • زمان عمل لیپوماتیک از دیگر روشها کوتاه تر است.
  • بعد از عمل لیپوماتیک، می توان خیلی زود به کار و فعالیت های روزانه بازگشت.
  • میزان داروی بی حسی استفاده شده در روش لیپوماتیک بسیار کم است.
  • لیپوماتیک از شل شدن پوست شما جلوگیری می کند.
  • لیپوماتیک، هیچ گونه تورم و کبودی به دنبال ندارد.
  • در روش لیپوماتیک، ریسک پارگی داخلی به صفر می رسد.

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک، توسط یک جراح آلمانی ابداع شد.این دستگاه از پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه های لیپولیزر در جهان است. دستگاه لیپوماتیک، از کانولا و یک دستگاه مکنده تشکیل شده است. کانولا، لوله فلزی بسیار باریکی است که از نظر ظاهری به سوزن شباهت دارد. با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، می توان از شر چربی های اضافه خلاص شد.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

دستگاه لیپوماتیک، هوای فشرده را به کانولای منعطفی منتقل می کند. این کانولا، حرکت لرزشی، نوسانی و چرخشی از خود نشان می دهد. کانولا بعد از وارد شدن به بدن، از طریق یک سوراخ بسیار کوچک وارد بافت چربی می شود و شروع به لرزش سریع در بافت چربی می کند. حرکات کانولا، بافت چربی را مورد هدف قرار می دهد و چربی های اضافه را تخریب می کند. در انتها، چربی های اضافه توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود. تخلیه چربی ها نیز توسط لوله کانولا صورت می گیرد.

روش لیپوماتیک هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و اعصاب نمی رساند؛ در نتیجه آسیب کمتری به بافت های زیر پوستی می رساند. به همین دلیل است که درد و تورم و کبودی در روش لیپوماتیک، بسیار کمتر از لیپولیز و لیپوساکشن است.

دستگاه لیپوماتیک، کانولاهای مختلفی را با داروهای بی حسی وارد چربی زیر پوست می کند؛ در نتیجه این روش، نسبت به دیگر روش ها به داروی بی حسی کمتری نیاز دارد. وقتی کانولا درون بدن حرکات چرخشی و گردشی انجام می دهد، سلولهای فیبروپلاست تحریک می شوند و شروع به تولید کلاژن بیشتری می کنند. به این ترتیب است که بعد از چند هفته یا چند ماه، پوست ناحیه ای که چربی آن تخلیه شده است، سفت و کشیده خواهد شد. جمع شدن یکنواخت پوست، یکی از مزایای استفاده از دستگاه لیپوماتی است.

وقتی کانولا به بافت غیرچربی برخورد می کند، دستگاه متوقف می شود؛ در نتیجه خطر پارگی بافتهای داخلی بدن به صفر می رسد. لیپوماتیک هیچ گونه حرارتی در بافت چربی پوست ایجاد نمی کند؛ در نتیجه احتمال سوختگی پوست، نکروز پوست یا سوختگی محل ورود کانولا وجود ندارد. بعد از اتمام عمل لیپوماتیک، تا 4 الی 9 هفته باید گن بپوشید. اگرچه این کار به نظر سخت می رسد؛ اما باعث سفت شدن ناحیه موردنظر می شود.

با استفاده از لیپوماتیک می توانید بدن خود را به فرم دلخواهتان دربیاورید. انجام لیپوماتیک در کنار ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی به شما کمک می کند که بدنی زیبا و متناسب داشته باشید. لاغری با لیپوماتیک، روشی کم تهاجمی و بدون برش است که با بی حسی موضعی انجام می شود. به دلیل راحتی لیپوماتیک، این روش یک عمل سرپایی به حساب می آید.

اگر شما نیز در ناحیه هایی مانند شکم، پهلو، باسن، بازو، ران پا، ساق پا، سینه ها، غبغب و دیگر نقاط بدنتان با حجم زیادی از چربی های زائد مواجه هستید، با استفاده از لیپوماتیک می توانید از شر این چربی های اضافه خلاص شوید و ظاهری خوش فرم و متناسب داشته باشید.

همین الان می‌توانید با کلینیک صدرا تماس بگیرید و سوالات خود با مشاوران این کلینیک در میان بگذارید و یا در بالای صفحه نوبت خود را دریافت نمایید.

دکتر مصطفی یوسفوند وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *